Van egy gyerek,akinek semmi pénze nincs.El szeretne menni egy koncertre.Kér anyukájától és apukájától 500-500Ft-ot.

A koncert jegy 970 Ft.Megveszi a jegyet marad 30 Ft-ja.Visszaad apjának és anyujának 10-10 Ft-ot,így tartozik mindkettőjüknek még 490-490 Ft-al. 490+490= 980 és ha hozzáadjuk a megmaradt 10 ft-ot 990Ft-ot kapunk.Hol a maradék 10 Ft ?



2014. szept. 20. 20:35
 1/7 anonim válasza:
elitta X"D
2014. szept. 20. 20:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A feladat levezetése elvi hibás, mert a 980-hoz nem hozzáadni kell a 10Ft-ot, hanem kivonni, és így máris megvan a hiányzó 30Ft.
2014. szept. 20. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy milyen maradék 10 Ft-ről van szó? Hogy a 990ből 1000 legyen? De miért kéne annyinak lennie? Erről nem volt szó a szövegben.
2014. szept. 20. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaa, a második válaszoló után már értem a feladatot, bocsi. És igaza van #2-nak.
2014. szept. 20. 20:59
 5/7 anonim válasza:

ne az 1000-ből indulj ki hanem a 970ből


970/2= 485 (ennyire lett volna szügsége 1 szülőtől külön)

483+10=495 ( amit vissza adott a szülőnek)

495+495= 990(ennyit ott hagyott a koncerten meg vissza adott a szüleinek)

990+10= 1000 (plussz még ami nála maradt) ennyi csak máshogy is meg lehet közelíteni a levezetés a hibás

2014. szept. 20. 21:37
 6/7 anonim válasza:
* nem 483 hanem 485 bocsi
2014. szept. 20. 21:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,igy már én is értem
2014. szept. 21. 07:30