2014. szept. 29. 16:10
1/2 anonim válasza:
cos^2 (x) ugyanaz, mint cos(x) a négyzeten, azaz (cos(x))^2.
Ez csak egy rövidebb felírás.
Mivel cos (x) páros. Ezért cos^2 (x) is páros
Ugyanúgy kell vizsgálni. Beírjuk a változó helyére, hogy -x:
cos^2(-x) = (cos(-x))^2 = (cos(x))^2 = cos^2 (x)
A 2. egyenlőségnél használtuk ki a cos(x) párosságát.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönööm :))
2014. szept. 29. 16:20