Ha a függvény párosságát/páratlanságát vizsgáljuk, akkor cos (-x) =cosx, de akkor mivel egyenlo cos^2 (x)?


2014. szept. 29. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

cos^2 (x) ugyanaz, mint cos(x) a négyzeten, azaz (cos(x))^2.

Ez csak egy rövidebb felírás.


Mivel cos (x) páros. Ezért cos^2 (x) is páros


Ugyanúgy kell vizsgálni. Beírjuk a változó helyére, hogy -x:


cos^2(-x) = (cos(-x))^2 = (cos(x))^2 = cos^2 (x)


A 2. egyenlőségnél használtuk ki a cos(x) párosságát.

2014. szept. 29. 16:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönööm :))
2014. szept. 29. 16:20