A 90 méter hosszú vonat 27 sec alatt halad át egy hídon. A vele szemben 1 méter/sec sebességgel haladó gyalogos mellett 9 sec alatt gördül el. Mekkora a híd hossza és a vonat sebessége?

2014. szept. 28. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a híd hossza x méter. A vonat akkor haladt át a hídon, ha a legutolsó kocsi vége is áthaladt rajta. Így a vonat x + 90 méter utat tett meg.

Legyen a vonat sebessége v, ekkor x + 90 = v*27


Ha a vonat a gyalogossal szemben halad, akkor a vonat és a gyalogos együttesen a vonat hosszának megfelelő utat tesznek meg.

A gyalogos által megtett út 1*9 méter.

A vonat által megtett út v*9 méter.


1*9 + v*9 = 90

v = 9 m/s a vonat sebessége


x + 90 = v*27

x + 90 = 9*27

x = 153 méter hosszú a híd

2014. szept. 28. 13:18