Egy derékszögű 3szög egyik szöge 36,18°-os,és ezzel a szöggel szemközt 8.3 cm hosszúságú befogó található.Számítsuk ki a 3szög átfogójának és másik befogójának hosszát!
Leírnátok,hogy hogy kell megcsinálni?előre is köszönöm.
2014. szept. 27. 17:41
1/5 anonim válasza:
Sajnos fogalmad sincs a szögfüggvényekről, úgy tűnik. Javaslom, próbáld megérteni ezt:
2/5 anonim válasza:
sin 36,18=8,3/c -> c=8,3/sin 36,18 -> c=14,06
tg 36,18=8,3/b -> b=8,3/tg 36,18 -> b=11,35
3/5 A kérdező kommentje:
köszi,sokat segítettél,és új dolgot mondtál azzal,hogy nem értem!
amúgy most kaptam végeredményt,megnéznétek,hogy jó-e?
az átfogóval(c-) kezdtem:
sin36,18°=8,3/c átszoroztam c-vel
c*sin36,18°=8,3 leszoroztam sin36.18°-kal
c=8,3/sin36,18° így c=04,06
2014. szept. 27. 18:03
4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,már elkezdtem beírni a válaszomat,amikor elküldted a tiédet kettes:DD Akkor ezek szerint rájöttem.
2014. szept. 27. 18:05