Holnap írok javítót, jelenleg gyakorlok, és nem tudom kiszámolni ezt a feladatot (? )


Egy derékszögű 3szög egyik szöge 36,18°-os,és ezzel a szöggel szemközt 8.3 cm hosszúságú befogó található.Számítsuk ki a 3szög átfogójának és másik befogójának hosszát!

Leírnátok,hogy hogy kell megcsinálni?előre is köszönöm.



#háromszög #javítódolgozat #megint egyest kapok
2014. szept. 27. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos fogalmad sincs a szögfüggvényekről, úgy tűnik. Javaslom, próbáld megérteni ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2014. szept. 27. 17:49
 2/5 anonim ***** válasza:

sin 36,18=8,3/c -> c=8,3/sin 36,18 -> c=14,06

tg 36,18=8,3/b -> b=8,3/tg 36,18 -> b=11,35

2014. szept. 27. 17:58
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi,sokat segítettél,és új dolgot mondtál azzal,hogy nem értem!

amúgy most kaptam végeredményt,megnéznétek,hogy jó-e?

az átfogóval(c-) kezdtem:

sin36,18°=8,3/c átszoroztam c-vel

c*sin36,18°=8,3 leszoroztam sin36.18°-kal

c=8,3/sin36,18° így c=04,06

2014. szept. 27. 18:03
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,már elkezdtem beírni a válaszomat,amikor elküldted a tiédet kettes:DD Akkor ezek szerint rájöttem.
2014. szept. 27. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkó igen. :-)
2014. szept. 27. 18:35