Hogyan kell megoldani ezt a másodfokú egyenletre visszavezethető exponenciális egyenletet?

4x5^(2x)-3x5^(x+1)+27=0

2014. szept. 22. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

4*5^(2x) - 3*5*5^x + 27 = 0

4*5^(2x) - 15*5^x + 27 = 0

Legyen a=5^x

4*a^2 - 15*a + 27 = 0

2014. szept. 22. 21:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Eddig rendben, de ennek nincs valós gyöke!

A kérdezőnek jó a komplex gyök? (Vagy elírt valamit a feladatban?)

2014. szept. 22. 21:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg ennek egy jó megoldása van: 1
2014. szept. 22. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
x=1 biztos nem megoldás, láthatod ha behelyettesíted.
2014. szept. 22. 22:09
 5/7 A kérdező kommentje:
persze azt látom de a kérdező szerint ez igy van...
2014. szept. 22. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Te vagy a kérdező. :D
2014. szept. 22. 22:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem annyira én csak továbbító vagyok perpill :) a kérdező 1 könyv
2014. szept. 22. 22:34