4x5^(2x)-3x5^(x+1)+27=02014. szept. 22. 21:44
1/7 anonim válasza:
4*5^(2x) - 3*5*5^x + 27 = 0
4*5^(2x) - 15*5^x + 27 = 0
Legyen a=5^x
4*a^2 - 15*a + 27 = 0
2/7 anonim válasza:
Eddig rendben, de ennek nincs valós gyöke!
A kérdezőnek jó a komplex gyök? (Vagy elírt valamit a feladatban?)
3/7 A kérdező kommentje:
Elvileg ennek egy jó megoldása van: 1
2014. szept. 22. 21:59
4/7 anonim válasza:
x=1 biztos nem megoldás, láthatod ha behelyettesíted.
5/7 A kérdező kommentje:
persze azt látom de a kérdező szerint ez igy van...
2014. szept. 22. 22:15
7/7 A kérdező kommentje:
Nem annyira én csak továbbító vagyok perpill :) a kérdező 1 könyv
2014. szept. 22. 22:34