Fizika 9. osztály házi dolgozatban?


12 feladatot kaptunk házi dolgozatnak.11 feladatot nagyon könnyen megoldottam,ám az utolsóval meggyűlt a bajom.Ezért segítséget szeretnék kérni.(szept 19-ig kell beadnom)


Feladat:Egymástól 60 km-re levő állomásokról egyszerre indul egymással szemben egy gyorsvonat és egy személyvonat.A gyorsvonat sebessége 70 km/h ,míg a személyvonaté 50 km/h.


a) Határozzuk meg a találkozásig megtett utakat!

b) Mennyivel később kell indulnia a gyorsvonatnak,hogy a két állomás közötti távolság felénél találkozzanak?


2014. szept. 17. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a) Vedd egy vonatnak a kettőt, melynek sebessége 70+50=120km/h, és mivel tudod a teljes út hosszát, a t=s/v képlettel számolható, hogy mennyi idő múlva találkoznak. Ha megvan, akkor szétbontod a sebességeket az eredetire, és a fenti képletből és a kapott időből számolható, hogy mennyi utat tesznek meg(s=v*t)


b) v1=70km/h

v2=50km/h

Mind a két vonatnak csak az út felét kell megtennie, tehát az a kérdés, hogy mennyi idő alatt tesz meg a gyorsabb és a lasabb 30 km-t. A kettő különbsége adja az időkülönbséget.

Tehát, egyszer számolod hogy t1=30/70, erre megkapod, hogy a gyorsabb vonat mennyi idő alatt ér az út feléhez. Hasonló módon számolod a lassabb vonat menetidejét: t2=30/50.

Ha megvan, akkor a megoldás t2-t1.

2014. szept. 17. 16:28
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. szept. 17. 18:42