Kermann kérdése:

Jármű halad állandó 54km/h sebességgel A-ból B-be. Miután megtett x utat, a=0. 05 m/s2 gyorsulással halad tovább B-ig. Ezt az utat így 5 perc alatt tette meg. Ha a teljes út 46 km volt, a) mennyi ideig tartott a teljes út? B) Mekkora volt az x út?

2014. szept. 17. 13:20
 1/2 anonim válasza:
Teszt: Δ ∆ ² x0
2014. okt. 15. 04:44
 2/2 anonim válasza:

Na szóval:

Amit tudunk:

A-X:

v = 54 km/h = 15m/s

X-B:

t = 5 min = 300 s

a = 0,05 m/s²

A-B:

r (vagy s) = 46km = 46000m/s²


Tehát ki tudjuk számolni a második azakasz hosszát, mivel minden adat ismert.

<megtett út> = <kezdő sebesség * idő> + (<gyorsulás>/2) * idő²

azaz s(X-B) = v(A-X) * t(X-B) + ( a(X-B) /2 ) * t(X-B)²

Azaz, s(X-B) = 15 * 300 + (0,05/2) * 300² = 4500+2250=6750m

tehát b.) 46000m-6750m=39250m

tehát a.) t = s/v azaz 39250/15= 2616,66666666666

és akkor az A-B ideje 2916,6666...

vagyis: 48,61111... perc volt

2014. okt. 15. 05:02