2014. szept. 17. 13:20
2/2 anonim válasza:
Na szóval:
Amit tudunk:
A-X:
v = 54 km/h = 15m/s
X-B:
t = 5 min = 300 s
a = 0,05 m/s²
A-B:
r (vagy s) = 46km = 46000m/s²
Tehát ki tudjuk számolni a második azakasz hosszát, mivel minden adat ismert.
<megtett út> = <kezdő sebesség * idő> + (<gyorsulás>/2) * idő²
azaz s(X-B) = v(A-X) * t(X-B) + ( a(X-B) /2 ) * t(X-B)²
Azaz, s(X-B) = 15 * 300 + (0,05/2) * 300² = 4500+2250=6750m
tehát b.) 46000m-6750m=39250m
tehát a.) t = s/v azaz 39250/15= 2616,66666666666
és akkor az A-B ideje 2916,6666...
vagyis: 48,61111... perc volt