Egy labdát elejtünk kezdősebesség nélkül h magasságból, az a vízszintes talajjal tökéletesen rugalmasan ütközik, és csillapítás nélkül pattogni kezd. A labdáról véletlenszerű időpontokban felvételeket készítünk, a felvételeken lemérjük milyen magasan van a labda. Adjuk meg a mért magasságok valószínűségi sűrűségfüggvényét!2014. szept. 16. 02:13
1/3 anonim válasza:
Az eloszlás függvényt viszonylag könnyű meghatározni
Azt kell kiszámolni, hogy mennyi a valószínűsége, hogy x magasságnál lejjebb van a labda.
h magasságból leejtve a labdát az t0=gyök(2h/g) ideig esik és ugyanennyi ideig is fog emelkedni.
x magasságból leejtve t2=gyök(2x/g) ideig esik ugyaneddig emelkedik.
Vagyis t0/t2 = gyök(2h/g) / gyök(2x/g) valószínűséggel lesz x magasság alatt a labda.
F(x) = gyök(h)/gyök(x) = gyök(h) * 1/gyök(x)
ez persze nincs értelmezve x<=0-ra. Ekkor F(x)=0
ha x>h akkor F(x) = 1.
A sűrűségfüggvény ennek a deriváltja.
f(x) = 1/2 * gyök(h) * x^(-1/2)
2/3 anonim válasza:
Kicsit elkavartam t2/t0-t kell kiszámolni, ami
gyök(x)/gyök(h)
És ezt kell deriválni, ami 1/(2*gyök(x)*gyök(h) )lesz.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. szept. 16. 22:44