Hányféleképpen juthat fel a lépcsőn Móricka, ha egyszerre egyet, vagy kettőt lép fel?


6 lépcsőfok van összesen.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. szept. 15. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Nem olyan sok eset van. Simán össze tudod számolni. Nem kell ennyire lustának lenni.
2014. szept. 15. 21:31
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

F_6... :)

Amúgy nem nehéz összeszámolni. Egy illetve kétfokú lépcsőre egyféleképpen léphet fel, háromfokúra úgy, mintha egy egy meg egy kétfokú lenne, többféle sorrendben, négyfokúra 3+1,2+2, 1+3, stb...

De tudod, mit? Megadom a képletet:

\left(\frac{1+\sqrt{5}}{2}\right)^n+\left(\frac{1-\sqrt{5}}{2}\right)^n, ahol n a fokok száma. :)

2014. szept. 16. 21:51