6 lépcsőfok van összesen.
A válaszokat előre is köszönöm :)
2014. szept. 15. 20:58
1/2 anonim válasza:
Nem olyan sok eset van. Simán össze tudod számolni. Nem kell ennyire lustának lenni.
2/2 Tom Benko válasza:
F_6... :)
Amúgy nem nehéz összeszámolni. Egy illetve kétfokú lépcsőre egyféleképpen léphet fel, háromfokúra úgy, mintha egy egy meg egy kétfokú lenne, többféle sorrendben, négyfokúra 3+1,2+2, 1+3, stb...
De tudod, mit? Megadom a képletet:
\left(\frac{1+\sqrt{5}}{2}\right)^n+\left(\frac{1-\sqrt{5}}{2}\right)^n, ahol n a fokok száma. :)