A nyelvi tesztfüzet egyik feladatában ki kell egészíteni 7 mondatot 12 előre megadott, különböző szóval. ( Minden mondatba pontosan egy szót kell beírni, és egy szót csak egy helyre lehet beírni) Hányféleképpen tölthetjük ki a tesztet?

2014. jún. 1. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A 12 adott szóból ki kell választani azt a 7 szót, amit beírunk.


- A sorrend számít, mert nem mindegy, hogy melyiket hová írjuk.

- Ismétlődés nincs, mert egy szót csak egy helyre lehet beírni.


Ismétlődés nélküli variáció: V12(7) = 12!/(12-7)! = 12!/5! = 12*11*10*9*8*7*6 = ...


Másik módszer.


Az 1. helyre 12-féle, a 2-odikra 11-féle, a 3-adikra 10, stb., a 7. helyre 6-féle szó kerülhet.


Megoldás: 12*11*10*9*8*7*6 = ...

2014. jún. 1. 13:14
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor jól oldottam meg, köszönöm szépen!
2014. jún. 1. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. jún. 1. 14:26