Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 90 fős rendezvényen...

Egy 90 fős rendezvényen mindenki egy tombolát vásárolhat, és 8 egyforma nyereményt sorsolnak ki. Minden nyertest felhívnak a színpadra, ahol sorban egymás mellé állnak és készül és fotó készül. Összesen hányféleképpen állhatnak a résztvevők a fotón?

Figyelt kérdés

ha a, már tudjuk kik a nyertesek

ha b, még nem tudjuk, kik a nyertesek



2014. márc. 13. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak azért írok, mert érdekel a megfejtés. Én nem értem, hogy ha nem tudjuk, kik a nyertesek, akkor hogyan állhatnak egyáltalán fel a színpadra :D
2014. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, gondolom 90-ből kiválasztunk ugye 8 embert, akik tök mindegy, hogy kik, akkor az első helyre 90 emberből választunk, a második helyre 89-ből, a harmadikra 87-ből, és így tovább. Aztán összeszorozzuk, hogy 90x89x88 etc. és akkor kijön a sorrend. Ez így akkor van, ha nem tudjuk még, hogy kik a nyertesek. Mikor tudjuk, hogy kik a nyertesek, akkor már eleven csak 8 emberből válogathatunk, tehát az első helyre 8 ember állhat, a másodikra 7, és így tovább, és ebben az esetben a megoldás 8! - tehát nyolc faktoriális.
2014. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen amiatt kavarodtam én is bele. Ha felhívják a nyerteseket a színpadra, akkor nincs olyan, hogy ne tudják.

A választ pedig köszönöm az utóbbi illetőnek!

2014. márc. 13. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!