1/R = 1/R1 + 1/R2
R1= ?
2014. szept. 15. 13:27
1/2 anonim válasza:
1/R = 1/R1 + 1/R2 Szorozzuk mindegyik oldalt R1-gyel
R1/R = 1 + R1/R2
R1/R - R1/R2 = 1
(R1*R2-R1*R)/(R*R2) = 1
R1*R2 - R1*R = R*R2
R1*(R2-R) = R*R2
R1 = (R*R2)/(R2-R)
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. szept. 15. 14:20