Az ilyen egyenleteket hogy kell kiszámolni?


1/R = 1/R1 + 1/R2

R1= ?



2014. szept. 15. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1/R = 1/R1 + 1/R2 Szorozzuk mindegyik oldalt R1-gyel

R1/R = 1 + R1/R2

R1/R - R1/R2 = 1

(R1*R2-R1*R)/(R*R2) = 1

R1*R2 - R1*R = R*R2

R1*(R2-R) = R*R2

R1 = (R*R2)/(R2-R)

2014. szept. 15. 13:32
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. szept. 15. 14:20