Hogyan kéne megoldani ezt matekból?


A helyzet az,hogy baromira nem értem a matekot. Radiánból meg píből tudtam áztvűltogatni,tudok cosinust,tangenst,sinuszt számolni,de azóta elvesztem.A szinusz és cosinusfüggvény definícióját vesszük.Egyszerűen megrajzolni sem tudom az egészet,nem értem,hogyan születnek ezek a 0,5 négyzetrácsos lépések,stb.Szóval a szerkesztésen már elbuktam.Most meg az a házi,hogy csak definíció alapján,függvénytáblázat és számológép használata nélkül számítsam ki ezeket:

sin45° x cos45° x sin60° x cos60°

(X=szorzás)

és: 5 x sin 270° -2 x cos 0°+ 3 x sin90°

Utóbbi még meredekebbnek tűnik ránézésre,esetleg annak a példáján valaki elmagyarázná az egészet?



2014. szept. 13. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

alul a táblázat (tudni kéne fejből)

[link]

2014. szept. 13. 20:34
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. szept. 13. 20:55
 3/7 A kérdező kommentje:
És a második példát hogyan kéne megcsinálni? Az elsőnek az eredménye akkor gyök3/4?
2014. szept. 13. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:

tessék a teljes táblázat


[link]


csak simán elvégzed a műveleteket...

2014. szept. 13. 21:27
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk cos222 vagy sin12,4 van,azokat hogy számolom ki?
2014. szept. 13. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

cos 222 = ?

sin 12,4 = ?


Nyilván ívmérték (radiánban értendő szögek, nem fok), mert nem írtad ki a ° jelet.


cos 222 = cos (222·180/π) = cos 12719,66° = -0,4949


cos 12,4 = cos (12,4·180/π) = cos 710,47° = 0,9862


De mindez fölösleges. Átállítod a géped RAD-ra, és pepötyögöd.

2014. szept. 15. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
a többi szöget beütöd a számológéppel....
2014. szept. 15. 15:24