Kérem segítsenek fizika házi feladat!? SOS!


1. A víz alatt a teljes nyomáshoz, hozzá kell adni a légköri nyomást vagy nem?

2. Mekkora a nyomás a víz alatt 10m, 15m és 20m mélységben?

3. Váltsd át! Az 1000 Hgmm nyomást Pascalra, HPa-ra, és Bár nyomásra!

Előre is köszönöm!



2014. szept. 13. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

igen hozzáadódik (hacsak nincs elszigetelve) tehát a második feladatot úgy kell megoldanod hogy p(légköri)+p(vízalatti)=p(eredő) a légköri nyomás adott, a hidrosztatikai nyomás amit a víz fejt ki pedig a hidrosztatikai nyomás képletével tudod kiszámolni [link]

beírod a víz sűrűségét a gravitációs gyorsulást meg hogy milyen mélyen van (10,15,25 méter)

az átváltáshoz egy jó kis táblázat van itt [link] meg ez

[link]

2014. szept. 13. 17:48
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem nagyon értem de azért köszönöm! Ha valaki leirná a válaszokat vagy részletesebben azt megköszönném!
2014. szept. 13. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A légköri nyomás 101 kpa a hidrosztatikait (p=ro*g*h) meg úgy számolod ki hogy beírod a sűrűségre a víz sűrűségét a g-re a gravitációs gyorsulást h mélységekre pedig 10,15,20 összeszorzod őket és a kettő nyomást összeadod ez lesz az eredő. Nem értem melyik része nem világos?


Átváltást meg úgy tudod megcsinálni felírod 1 hgmm az 133,3 pa felszorzod 1000rel és ennyi ezen felül ott van a táblázatba hogy kell bárba.

2014. szept. 14. 00:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, hozzá kell adni. Nekünk it szárazföldön természetes a kb 100kPa nyomás (ennyi mindig nehezedik ránk), de ha lefelé haladsz a vízben, akkor azt is hozzá kell adni a nyomáshoz, elvégre a vízoszlop+atmoszférikus nyomás.

2. A víz nyomásának kiszámításához három dolog kell, a vízoszlop magassága, tehát 10, 15, 20m , a víz sűrűsége ezt általában 1000kg/m3-ben adják meg, ez ugyanaz, mint az 1g/cm3, (ez igazából csak a desztillált vízre igaz srűség, pl a tengervíz sűrűsége ennél nagyobb, de megközelítő értéknek megteszi) és a nehézségi gyorsulás értéke, ez kb. 9.8m/s2. Ezt elfogadhatod az egész bolygóra érvényesnek.

Innentől kezdve ez egy szorzás vízoszlop magassága szorozva a sűrűséggel szorozva a nehézségi gyorsulással.

Tehát 10m-nél 10*1000*9.8=98000 ez pascalban jön ki, tehát 98000 Pascal. Ehhez kell hozzáadni a légköri kb 100000 Pascalt (a vízben lefelé haladva átlagosan 10m-enként nő 100000 pascallal a nyomás)

3. 1Hgmm=133 Pa tehát 1000*133=133000pascal

A hektopascal az a pascal 100-szorosa, tehát 1330HPa az 1000Hgmm,

1 Bár=100000Pascal tehát ha 1000Hgmm az 133000Pascal, akkor 133000/100000=1.33 1.33 bár 1000Hgmm.

2014. szept. 17. 22:30
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2014. szept. 18. 21:44