Hogy lehet azt kiszámolni, hogy a 12,5% az egésznek hány huszonnegyede?

Ha valaki részletesen leírn, azt nagyon megköszönném.
2010. jan. 18. 20:18
 1/3 anonim válasza:

15 éve tanultam matekot utoljára de talán24/24=1 egész

100/100=1 egész.nos.


100/12,5=8 tehát a 12,5% az 8/100

24/8=3 vagyis 3/24

logikus:12,5%=3/24

25%=6/24

50%=12/24

100%=24/24

a megoldás 3/24

2010. jan. 18. 20:29
 2/3 anonim válasza:

"100/12,5=8 tehát a 12,5% az 8/100 "


Anyit szeretnek hozzafuzni az elozo valaszhoz - bar a megoldas jo - hogy 12.5 szazalek attol szazalek hogy szazzal leosztod,

tehat a 12.5%= 12.5/100

es a 8/100 pedig 8%.


(100-ban a 12.5 valoban 8x van meg, így ez a felreiras a gondolatmenetet nem befolyasolja. )

2010. jan. 18. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
vagy csak simán veszed a 24 12,5%-át, ami 3 :)
2010. jan. 19. 12:50