Ha valaki részletesen leírn, azt nagyon megköszönném.2010. jan. 18. 20:18
1/3 anonim válasza:
15 éve tanultam matekot utoljára de talán24/24=1 egész
100/100=1 egész.nos.
100/12,5=8 tehát a 12,5% az 8/100
24/8=3 vagyis 3/24
logikus:12,5%=3/24
25%=6/24
50%=12/24
100%=24/24
a megoldás 3/24
2/3 anonim válasza:
"100/12,5=8 tehát a 12,5% az 8/100 "
Anyit szeretnek hozzafuzni az elozo valaszhoz - bar a megoldas jo - hogy 12.5 szazalek attol szazalek hogy szazzal leosztod,
tehat a 12.5%= 12.5/100
es a 8/100 pedig 8%.
(100-ban a 12.5 valoban 8x van meg, így ez a felreiras a gondolatmenetet nem befolyasolja. )
3/3 anonim válasza:
vagy csak simán veszed a 24 12,5%-át, ami 3 :)