Tudnátok segíteni a matematika feladatokban?


1. A nyári hegymászótáborban 20 fiú vett részt. A tábor végén mindenki címet cserélt a többiekkel. Az állomáson mindenki kézfogással búcsúzott el a többiektől. Összesen hány címet írtak le a fiúk? Összesen hányszor fogtak kezet?

2. Egy iskola kosárlabdacsapatának leányai a meccs végén pacsit adtak egymásnak. Hány játékos vett részt a mérkőzésen ahol 105 pacsi csattant?


2014. szept. 9. 17:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni még ma este kellene a válasz előre is köszönöm.
2014. szept. 9. 18:11
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Mindenki leírta a saját címét 19 másik embernek. Ez 20*19=380 címleírás.

Mindenki 19 emberrel fogott kezet, de ugye minden kézfogást kétszer számoltunk, mivel mindig 2 ember fog kezet, ezért 20*19/2=190 kézfogás történt.


2. Ez ugyanaz a logika, mint a kézfogásnál, csak ugye visszafele kell számolni. x*(x-1)/2=105. Ebből x=-14 vagy x=15. Nyilván mínusz ember nem lehet, tehát 15-en vettek részt a meccsen a csapatból.

2014. szept. 9. 18:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget :)
2014. szept. 9. 19:57