2(x-2)-1=4
4x+2(x+3)=6
Tudom hogy nekem kene megcsinalni de nem jon kii. So levezetessel leirnatok? Koszonom
2014. szept. 9. 15:18
2/4 anonim válasza:
2(x-2)-1=4 /összevonni
2x-4-1=4 /összevonni
2x-5=4 /+5
2x=9 /:2
x=9/2=4.5
4x+2(x+3)=6 /beszorzás
4x+2x+6=6 /összevonás
6x+6=6 /-6
6x=0
x=0
Ha még mindig nem érted írj privit.Amúgy hanyadikos vagy?
3/4 anonim válasza:
2. vagyok a sorok után a "/" jel nem osztást jelent csak azután írtam a magyarázatot de nem jelent semmit
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
nyolcadikos vagyok de egyszerűen az egyenleteket soha nem értettem :D
Majd jobban oda figyelek órán, remélem menni fog...
Még egyszer köszönöm!!!:)
2014. szept. 9. 16:53