Mik az egyenletek eredményei?


2(x-2)-1=4

4x+2(x+3)=6

Tudom hogy nekem kene megcsinalni de nem jon kii. So levezetessel leirnatok? Koszonom


2014. szept. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

2x-4-1=4

2x-5=4

2x=9

x=9/2

2014. szept. 9. 15:33
 2/4 anonim válasza:

2(x-2)-1=4 /összevonni

2x-4-1=4 /összevonni

2x-5=4 /+5

2x=9 /:2

x=9/2=4.5


4x+2(x+3)=6 /beszorzás

4x+2x+6=6 /összevonás

6x+6=6 /-6

6x=0

x=0


Ha még mindig nem érted írj privit.Amúgy hanyadikos vagy?

2014. szept. 9. 15:33
 3/4 anonim válasza:
2. vagyok a sorok után a "/" jel nem osztást jelent csak azután írtam a magyarázatot de nem jelent semmit
2014. szept. 9. 15:35
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)

nyolcadikos vagyok de egyszerűen az egyenleteket soha nem értettem :D

Majd jobban oda figyelek órán, remélem menni fog...

Még egyszer köszönöm!!!:)

2014. szept. 9. 16:53