Egyenletek. Valaki levezeti nekem?


a) 6/x^2-1 - 2/x-1 = 2 - x+4/x+1

b) gyök alatt3x+1 = 2x-6

c) egy kétjegyű szám első számjegye 4-el nagyobb, mint a második, a szám és a jegyeinek összegének a szorzata 1008. melyik ez a kétjegyű szám? köszi


2014. aug. 24. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

a: közös nevező az (x+1)(x-1) ezzel szorosz végig az egyenletet.

b: tegyél kikötést: 3x+1>0 és 2x-6>0

emeld négyzetre.

A másodfoku egyenlet megoldását vesdd össze a kikötéssel.

c:

szám:

x x-4 10x+x-4=11x-4

jegyeinek összege 2x-4

egyenlet: (11x-4)(2x-4)=1008

ebből csak a 8 a megoldás:

ell:

84*8+4=1008

2014. aug. 25. 09:55