Szükségem volna nagyon a segítségetekre akinek jó a logikája?


Döntsd el igaz, hamis állítással és rövid magyarázattal igazold.



Egy dobozban háromféle golyó van: 14 piros, 17 kék és 21 zöld. Legkevesebb hány golyót kell visszatevés nélkül véletlenszerűen kihúzni, hogy a kihúzott golyók között legyen:

a, legalább két azonos színű

b, mindhárom színből legalább egy

c, legalább két zöld

d, legalább 2 piros



2014. szept. 8. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez nem nagyon jó logika kell, hanem a skatulyelv ismerete:

[link]

2014. szept. 8. 20:02
 2/5 A kérdező kommentje:
de most gyorsan kell a megoldas surgos:)
2014. szept. 8. 20:27
 3/5 anonim ***** válasza:

a) 4

b) 39

c) 33

d) 40

2014. szept. 8. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Valoban skatulya-elv: A cel, hogy kitalald, meddig tudsz legtovabb elmenni ugy, hogy meg ne teljesuljon a feltetel. Ha meg huzol egyet, akkor mar mindenkepp jo lesz.

a) 1+1+1+1=4

Mert huzhatunk 1-1-1-et a pirosbol, kekbol, zoldbol, utana a 4. huzasra mar mindenkepp lesz 2 egyforma.

b) 21+17+1=39

Mert kihuzhatjuk az osszes zoldet es keket (21+17), a kovetkezo huzasra lesz csak garantalt, hogy mindbol van egy.

c) 14+17+2=33

Ugyanaz az elv, mint az elozo: kihuzhatjuk az osszes pirosat es keket (14+17), es meg 2 huzas kell, hogy garantaltan legyen 2 zold.

d) 17+21+2=40

Ez ugyanaz, mint az elozo, csak mas szamokkal.

2014. szept. 8. 21:22
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm. Jegyre ment es biztosra akartam menni
2014. szept. 8. 21:49