Nehéz matek, ismeritek ezeket a feladatokat?


(1.)Egyszer egy csiga egy bambuszfa tetejére mászik. A fa úgy nő, hogy törzsének minden pontja ugyanazzal a sebességgel emelkedik felfelé. A csiga 7 óra alatt ér fel, a fa tetején 1 órát pihen, majd 9 óra alatt ér el. Hányszorosa a csiga sebessége a fa növekedési sebességének?


(2.)Egy építőkészletben háromféle színű kocka van: kék 2cm, piros 2cm, zöld 3 cm. Hányféle 9cm magas torony építhető belőlük?


(3.)86cm kerületű húrtrapéz leghosszabb oldala 25cm. Mennyi a trapéz területe, ha átlója felezi a tompaszögét?


(4.)Melyik az a legnagyobb páros szám, amelyik nem írható fel két pozitív páratlan összetett szám összegeként?


Előre is köszönöm a segítségeteket :)!



2014. szept. 7. 08:49
 1/4 Csicsky ***** válasza:
100%

A feladat szerint a fa úgy nő, mintha egy mélyen leszúrt botot húznánk ki a földből.


A csiga indulásakor a fa magassága legyen: L


Amikor a csiga leér a fáról, addigra a fa magassága: L + v₁*t, miközben: t = 17 óra


A csiga sebessége: v₂ = L/7 = (L + v₁*t)/9 = (L + v₁*17)/9, tehát:


L/7 = (L + v₁*17)/9, ebből kifejezzük a L-et amit behelyettesítünk a v₂ = L/7 képletbe. A többi már gondolom menni fog.

2014. szept. 7. 09:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3.) feladathoz két fénykép:

[link]

[link]

Ugye ezek segítségével már megy a megoldás?

2014. szept. 7. 11:26
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
2) Az világos, hogy legalább egy zöldnek kell lennie. A hatot ezután kétféleképpen tudjuk kirakni: 3+3 és 2+2+2.Az első összesen egy esetet jelöl, mert mindegyik zöld. A második 8 esetet, mert mindegyik kétféle színű lehet. Utána már csak azt kell leszámolni, hogy a zöld hányféleképpen helyezhető a sorba.
2014. szept. 8. 07:02
 4/4 anonim ***** válasza:

4.


A 38 könnyen ellenőrizhető próbálgatással, hogy nem írható fel.

Ez a legnagyobb ilyen szám. Ha n legalább 40, akkor n-9, n-25 vagy n-35 összetett szám: valamelyik mindenképpen osztható 3-mal (hiszen 9, 25, 35 3-mas maradékai rendre 0,1,2) és mindegyik nagyobb 3-nál. Így ebben az esetben az

(n-9)+9, (n-25)+25, (n-35)+35 felbontás valamelyike mindenképpen jó lesz.

2014. szept. 8. 07:39