Hogyan is kell átváltani a tizedes törteket közönségessé?


Sziasztok!:) A kérdésem,hogy a törteket hogy kell átváltani,mert tavaly óta teljesen elfelejtettem és ugye éveleji ismétlésként vesszük:/

Szoval adok példákat és légyszi segítsetek,mert ez nagyon nehezen megy.:( pl : 5/64= ? , 57,56= ? Kérlek érthetően magyarázzátok el!Válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2014. szept. 4. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

5/64 = beírod a számológépbe, vagy papíron elvégzed az osztást, tizedestörtben fogod megkapni az eredményt.


57,56 = 5756/100, ezt meg szépen tudod egyszerűsíteni (de már így is közönséges tört).

2014. szept. 4. 16:48
 2/3 anonim ***** válasza:

A legmodernebb idők legnagyobb rejtélye, hogy a fiatalok mit nem értenek a törteken.


5/64 esetében egyszerűen elkezdesz osztani, és kijön az, hogy 0,078125.


57,56 pedig ugye azt jelenti, hogy 57 egész és 56 század. Toljuk arrébb kettővel a tizedesvesszőt (vagyis szorozzunk 100-zal), hogy egész számot kapjunk, de osszunk is vissza vele rögtön:


57,56 = 5765/100


Ennyi.

2014. szept. 4. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) azt hiszem legközelebb már az osztálytársaimtól is kérek segítséget :)) bàr szinte senki nem erti xdd
2014. szept. 4. 17:35