Luckedly kérdése:

Hogy lehet 0,8 (3) -at törté alakitani?


2013. okt. 1. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
a három a zárójelben mi akar lenni?
2013. okt. 1. 17:04
 2/8 A kérdező kommentje:
0,8(3)igy van a szám csak becsúszott egy space
2013. okt. 1. 17:05
 3/8 anonim válasza:
0,8= 8 törtvonal 10 az a 3-as mi akar lenni? A szakaszosságra utal? Vagy az mi? Fix elem a szakaszban?
2013. okt. 1. 17:05
 4/8 A kérdező kommentje:
0,8(3)=0,83333.. (nálunk erdélyben)ha jól tudom
2013. okt. 1. 17:09
 5/8 anonim válasza:

3. válaszoló vagyok

tehát az a (3) ezt jelenti pl.?

0,8373236393?

2013. okt. 1. 17:09
 6/8 anonim válasza:
Megint egyszerre küldtük el :D
2013. okt. 1. 17:10
 7/8 A kérdező kommentje:

nem ... most már megvan : 0,8(3)= 83-8 / 90

=75/90

=5/6

2013. okt. 1. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:

A trükk csupán annyi, hogy kivonod belőle a tizedét és így már nem lesz szakaszos tizedestört.


0,83..-0,083... = (9/10) * 0,83...

A bal oldal (valahány ezred) kiszámolása után csak 10/9-eddel való szorzás kell.

2013. okt. 1. 19:03