be kell bizonyítani, hogy
-1"+2"-3"+4"+.....+(n)" # prim
" = a négyzeten
# = nem egyenlő
a válaszokat előre is köszönöm!:)
2014. szept. 3. 20:21
1/2 anonim válasza:
Valami itt nem kerek, mivel n=2-re: -1"+2"=-1+4=3, ami prím.
2/2 anonim válasza:
Feltételezem, hogy mivel +n^2 a kifejezés vége, ezért n páros, vagyis n=2k, ekkor úgy lehet csoportosítani, hogy
(-1^2+2^2)+(-3^2+4^2)+...+(-(n-1)^2+n^2)
(3) + (7) + (11) + ... (4k-1)
k=1-re ez prím.
A számtani sorozat összegképlete alapján ez:
(4k+2)*k/2= (2k+1)*k
Ha k>1, akkor 2k+1 szintén 1-nél nagyobb. Ez nem lehet prím, mert két 1-nél nagyobb egész szorzata.