Középnehéz matematikai bizonyítási feladat. Megoldás?


be kell bizonyítani, hogy

-1"+2"-3"+4"+.....+(n)" # prim


" = a négyzeten

# = nem egyenlő


a válaszokat előre is köszönöm!:)


2014. szept. 3. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Valami itt nem kerek, mivel n=2-re: -1"+2"=-1+4=3, ami prím.
2014. szept. 3. 20:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy mivel +n^2 a kifejezés vége, ezért n páros, vagyis n=2k, ekkor úgy lehet csoportosítani, hogy


(-1^2+2^2)+(-3^2+4^2)+...+(-(n-1)^2+n^2)


(3) + (7) + (11) + ... (4k-1)


k=1-re ez prím.

A számtani sorozat összegképlete alapján ez:

(4k+2)*k/2= (2k+1)*k


Ha k>1, akkor 2k+1 szintén 1-nél nagyobb. Ez nem lehet prím, mert két 1-nél nagyobb egész szorzata.

2014. szept. 4. 13:39