Számítsuk ki az A pont koordinátáit ha ismertek a B pont valamint az AB szakasz F felezőpontjának koordinátái:
B(2;2) és F(3;5)
2014. aug. 27. 07:06
1/2 anonim válasza:
Az AB szakasz F felezőpontját úgy számítod ki, hogy [(x1+x2)/2 ; (y1+y2)/2]. Tehát amit mi keresünk, az az x1 és az y1.
F1 és F2 koordinátáit is tudjuk: 3;5
X1 és y1 koordinátái is ismertek: 2;2
szóval
(x1+2)/2 = 3 /x2
x1+2 = 6 /-2
x1 = 4
(y1+2)/2 = 5 /x2
y1+2 = 10 /-2
y1 = 8
A(x1,y1)=(4;8)
2/2 anonim válasza:
rosszul írtam, X2 és y2 koordinátái az ismertek: 2;2