Ezt a matek feladatot hogy kéne megcsinálnom?


Számítsuk ki az A pont koordinátáit ha ismertek a B pont valamint az AB szakasz F felezőpontjának koordinátái:

B(2;2) és F(3;5)


2014. aug. 27. 07:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az AB szakasz F felezőpontját úgy számítod ki, hogy [(x1+x2)/2 ; (y1+y2)/2]. Tehát amit mi keresünk, az az x1 és az y1.


F1 és F2 koordinátáit is tudjuk: 3;5

X1 és y1 koordinátái is ismertek: 2;2


szóval

(x1+2)/2 = 3 /x2

x1+2 = 6 /-2

x1 = 4


(y1+2)/2 = 5 /x2

y1+2 = 10 /-2

y1 = 8


A(x1,y1)=(4;8)

2014. aug. 27. 07:11
 2/2 anonim ***** válasza:
rosszul írtam, X2 és y2 koordinátái az ismertek: 2;2
2014. aug. 27. 07:12