Ezt a koordináta-geometria feladatot hogy kellene megoldani?


Írjuk fel az AB egyenes egyenletét ha:

A (-2;-2) és B (-2;5)


2014. aug. 26. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Két ponton átmenő egyenes egyenlete:

y2 - y1

y-y1 = ------ (x - x1)

x2 - x1


x1 = -2; y1 = -2

x2 = -2; y2 = 5

.

A behelyettesítés és számolás a te feladatod...

2014. aug. 26. 11:20
 2/4 anonim ***** válasza:
y-y1 =(x-x1)((y2-y1)/(x2-x1))
2014. aug. 26. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Írjuk fel az AB-> vektort:


AB->=(-2-(-2);-2-5)=(0;-7), ebből képezzünk normálvektort; megcseréljük a koordinátákat, és az egyik koordináta előjelét megváltoztatjuk, így n(7;0) normálvektort kapjuk. Az egyenes normálvektoros képlete, amennyiben a normálvektor n(A;B), és az egyenesen lévő pont P(x0;y0):


Ax+By=Ax0+By0, behelyettesítünk:

7x+0y=7*(-2)+5*0=-14, vagyis

7x=-14, ezt még tudjuk egyszerűsíteni úgy, hogy mindkét oldalt osztjuk 7-tel:


x=-2 Az egyenes egyenlete.


Ennek az egyenesnek az a különlegessége, hogy 90°-os szöget zár be az x-tengellyel, így egyrészt ez nem lehet függvény (1 x-értékhez több y-értéket rendel), másrészt nincs meredeksége (mivel a meredekség=tg(Ł), ahol Ł az egyenes és az x-tengely hajlásszöge, viszont tg(90°) nem értelmezhető).

2014. aug. 26. 12:21
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2014. aug. 26. 12:23