El tudna magyarazni valaki nekem e kovetkezo feladatokat? (Matematika)

[link] 3 feladat; [link] 6 os feladattol tovabb. elolre is nagyon koszonom! (nem az eredmenyt kerem csak a magyarazatot ;) )

2014. aug. 25. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

elsőből a 3-as:

legyen p, t és r a három pénzérték.

Csak le kell írnod a szövegben megadott dolgokat a matematika nyelvén:


Péternek, Tamásnak és Rékának összesen

1541 lejük van.

p+t+r=1541


Tamásnak 19 lejjel van

kevesebb, mint Réka pénzének

háromszorosa.

t=(r*3)-19


Rékának 47 lejjel van több,

mint Péter és Tamás pénzének ötszöröse.

r=(p+t)*5+47


Van 3 egyenleted, 3 ismeretlened. Egy egyenletrendszer akkor megoldható, ha legalább annyi EGYMÁSTÓL FÜGGETLEN egyenleted van, mint ismeretlened.

Egymástól független: ez azt jelenti, hogy másik egyenlet (tehát nem máshogy leírva ugyanaz az egyenlet). Úgy értem, hogy egy egyenletet ha átalakítasz (például mindkét oldalához ugyanannyit adsz), akkor már máshogy lesz leírva, de ugyanaz az egyenlet.


A fenti viszont 3 egymástól független egyenlet. Ha tudsz egyenletrendszert megoldani, akkor megoldható innentől.

2014. aug. 25. 11:24
 2/4 anonim ***** válasza:

3-as feladat:

P+T+R=1541

T+19=3R

R-47=5(P+T)


3 ismeretlenes egyenletrendszer.

Kifejezed a betűket a többivel, megoldod, és kijön a megoldás:

Péter: -3608

Tamás: 3857

Réka: 1292

2014. aug. 25. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen feladatok ezek?

Te tényleg csak ötödikes vagy?

2014. aug. 25. 11:35
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,,,mindent elfelejtettem...
2014. aug. 25. 12:02