A 2013. okt.15. matek érettségi 2. és 3. feladatát hogyan kell megoldani?

Próbálok visszarázódni a matekozásba, hogy év elején ne legyen olyan nehéz a kezdés, de úgy tűnik többet felejtettem, mint gondoltam. xD
2014. aug. 25. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne, ha belinkelnéd, nem sokan fognak kutakodni emiatt a neten..
2014. aug. 25. 09:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol a feladat?
2014. aug. 25. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
2014. aug. 25. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:

1/

Az A halmaz elemei a (−5)-nél nagyobb, de 2-nél kisebb egész számok. B a pozitív

egész számok halmaza.

Elemeinek felsorolásával adja meg az A\B halmazt!


A = {-4, -3, -2, -1, 0, 1}

B = {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ...}


A\B = {-4, -3, -2, -1, 0}


Az A-ban benne van, de a B-ben nincs.


2/

Adott a valós számok halmazán értelmezett f(x) = |x-4| függvény.

Mely x értékek esetén lesz f(x) = 6?


|x-4| = 6


x-4 = 6 vagy x-4 = -6


x1 = 10

x2 = -2

2014. aug. 25. 10:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) (elnézést, hogy nem írtam ki, hol van)
2014. aug. 29. 08:29