Próbálok visszarázódni a matekozásba, hogy év elején ne legyen olyan nehéz a kezdés, de úgy tűnik többet felejtettem, mint gondoltam. xD2014. aug. 25. 09:27
1/5 anonim válasza:
Egyszerűbb lenne, ha belinkelnéd, nem sokan fognak kutakodni emiatt a neten..
4/5 anonim válasza:
1/
Az A halmaz elemei a (−5)-nél nagyobb, de 2-nél kisebb egész számok. B a pozitív
egész számok halmaza.
Elemeinek felsorolásával adja meg az A\B halmazt!
A = {-4, -3, -2, -1, 0, 1}
B = {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ...}
A\B = {-4, -3, -2, -1, 0}
Az A-ban benne van, de a B-ben nincs.
2/
Adott a valós számok halmazán értelmezett f(x) = |x-4| függvény.
Mely x értékek esetén lesz f(x) = 6?
|x-4| = 6
x-4 = 6 vagy x-4 = -6
x1 = 10
x2 = -2
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) (elnézést, hogy nem írtam ki, hol van)
2014. aug. 29. 08:29