Sajnos csak így leírva tudom,máshogy nem: négyötöd x + háromnegyed = huszonhét tizenketted .

A megoldás szerint elveszünk háromnegyedet eddig oke de utána így írta fel: négyötöd x = háromketted

A háromketted hogy jött ki?



2014. aug. 13. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

4/5*x + 3/4 = 27/12,

4/5*x = 27/12 - 3/4 = 27/12 - 9/12 = 18/12 = (3*6)/(2*6) = 3/2.

2014. aug. 13. 14:54