Sajnos csak így leírva tudom,máshogy nem: négyötöd x + háromnegyed = huszonhét tizenketted .
A megoldás szerint elveszünk háromnegyedet eddig oke de utána így írta fel: négyötöd x = háromketted
A háromketted hogy jött ki?
2014. aug. 13. 14:48
1/1 anonim válasza:
4/5*x + 3/4 = 27/12,
4/5*x = 27/12 - 3/4 = 27/12 - 9/12 = 18/12 = (3*6)/(2*6) = 3/2.