Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? Fogalmam sincs hogyan álljak neki. Egy osztályban 33 tanuló van. Angolul és németül tanulnak, mindenki tanulja legalább az egyik nyelvet. Angolul 25-en, mindkét nyelvet 9-en tanulják. Hányan tanulnak németül?


2014. júl. 28. 15:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
17%
9-en a közös,ők mind a 2-r tanulják. 33-9=24. 24-et elosztod 2-vel és kijön 12. Szóval angolt és németet külön-külön 12-en,12-en tanulnak. Mindkettőt meg kilencen. Szóval: 12+12+9=33. Kész. Remélem segítettem.
2014. júl. 28. 16:01
 2/11 anonim válasza:
Bocs a hibakert csak telefonrol irtam.
2014. júl. 28. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak németül hányan?
2014. júl. 28. 16:04
 4/11 anonim válasza:
12-en csak angolul, 12-en csak németül. Első voltam.
2014. júl. 28. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
#1 Oszt hunnan a rákbul tudod, hogy ugyanannyian tanulnak csak angolul, mint csak németül? :-D
2014. júl. 28. 16:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A létszám 33.

Angolosok összesen: 25. Ebből 9 németet is tanul az angol mellett. Tehát 25-9=16-an vannak csak az angolosok.

Mivel 33 a létszám, és meg akarod tudni a németesek számát ki kell vond a 33-ből az angolul tanulók számá: 33-16=17.

Tehát 17-en tanulnak németül, ebből 9 még angolt is tanul. Tehát csak németül 8 ember tanul. (Nem ez a végeredmény, ahnem a 17. Ezt csak ellenőrzésként csnáljuk: csak angolosok (16)+ csak németesek (8)+ angol és németesek (9)= 33, azaz a teljes létszám.

Remélem segítettem. :)

2014. júl. 28. 16:14
 7/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Az első hozzászólásában az a hiba, hogyha csak angolul 12-en tanulnak, és ezen felül van még 9 gyerek aki mindkettőt tanulja, az összes angolos száma nem 25, hanem csak 21.

2014. júl. 28. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Merugye angolul 25. Ebből németül is 9. Akkó csak angolul 16. Csak angol, meg angol-német 25. Akkó csak német?
2014. júl. 28. 16:17
 9/11 szakor ***** válasza:
100%

Vagy más megközelítésben. Mivel mindenki tanul valamilyen nyelvet, így a 33-25 = 8 fennmaradó gyerek biztosan németül tanul. Ehhez jönnek azok, akik mindkét nyelvet tanulják:

8 + 9 = 17.

17-en tanulnak németül.

2014. júl. 29. 07:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen igaz! Még tőlem is kapsz egy zöld kezet, mert ez sokkal egyszerűbb, lényegre törőbb, és logikusabb út a megoldás felé.:D
2014. júl. 29. 08:35
1 2