Az xOy koordináta-rendszerben adottak az A (2, 0), B (1,1) és C (3, −2) pontok. Számítsd ki sinC -t! Valakinek valami javaslata?

Az oldalak kiszamitasakor irracionalis szamot kapok, probaltam igy elvegezni de nem jutottam sehova, probaltam ujra oldani, mas modszert alkalmazni, de nem sikerult megoldanom. Ha lehet reszletes magyarazatot a megoldasahoz.

2014. júl. 18. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két pont távolsága egy oldal hossza.
2014. júl. 18. 11:31
 2/12 anonim ***** válasza:

1. A pontok szinuszát hogyan értelmezzük?

2. Az miért baj, hogy az oldalak hosszára irracionális szám jön ki? Ha még komplex számok jönnének ki, akkor megérteném valamennyire, hogy rinyálsz, de így, hogy semmi okod rá…


Tessék csak szépen végig számolni a feladatot a gyök(2)-kkel és és gyök(13)-akkal.

2014. júl. 18. 11:40
 3/12 A kérdező kommentje:
igen de amikor ki szamoltam irracionalis szam jott ki: AB=GYOK(2)AC=GYOK(5)BC=GYOK(10) igy meg nem tudtam elvegezni a szamitasokat... es az oldalak nelkul meg nincs mas amivel kiszamithatnam a szoget.
2014. júl. 18. 11:40
 4/12 anonim ***** válasza:
A BC-t elírtad, vagy elrontottad.
2014. júl. 18. 11:50
 5/12 A kérdező kommentje:
A γ szög szinuszat szamoltam de Gyok(-4)/2Gyog(26) lett lehet roszat szamoltam... mar oszezavarodtam, szinusztetelt nemtudom alkalmazni mert ahoz vagy a sina vagy a sinb kell van meg valami mas oszefugges?
2014. júl. 18. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

adott a három oldalhossz: gyök2 gyök13 és gyök5

ebből cosinus tétellel ki lehet számolni a cos gammát .

Ha meg van a cos gamma akkor meg van a sin gamma is.

2014. júl. 18. 13:07
 7/12 A kérdező kommentje:
cosC= 16Gyok(65)/130 ==> sin^2C=Gyok(260/16900) a koszinusz tetel szerint.
2014. júl. 18. 13:33
 8/12 anonim ***** válasza:

gammával szemben a gyök2 oldal

cos tétel:

2=5+13-2*gyök13*gyök5*cos(gamma)

cos(gamma)=16/(2*gyök65)=8/gyök65

ebből a sin(gamma)=1/gyök65

2014. júl. 18. 13:46
 9/12 A kérdező kommentje:
es ez a megoldas? mert mar meg kaptam egyszer ezt az eredmenyt de nem is foglalkoztam vele...
2014. júl. 18. 14:05
 10/12 A kérdező kommentje:
At lehet valahogy alakitani?
2014. júl. 18. 14:06
1 2