Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Döntsd el az állításokról,...

Döntsd el az állításokról, hogy igazak, vagy hamisak! Az igazakat hagyd meg eredeti formájukban, hamisakat egyetlen szó vagy kifejezés megváltoztatásával, elvételével vagy beszúrásával tedd igazzá!?

Figyelt kérdés

a:A tiszta levegő kémiailag tiszta anyag:

b:A veszélyességi piktogramok közül a láng a könnyen gyulladó anyagra hívja fel a figyelmet.

c:A fizikai tulajdonságok közé tartozik a halmazállapot,sűrűség,szín,szag,keménység és éghetőség.

d:A gáz lecsapódása közben a rendszer hőmérséklete csökken.

e:A jód melegítésekor lila gőzök jelennek meg,a megolvadás után gáz halmazállapotúvá válik,azaz szublimál.

f:A fizikai változás új anyag keletkezésével jár.

g:Az endoterm kémiai változások közé tartozik a jég olvadása.

h:A magnéziumszalag égése exoterm halmazállapot-változás.

i:A szén-dioxid a must erjedésekor keletkezik,és a pince magas részit tölti ki nagy sűrűsége miatt.


2010. jan. 8. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én csak az f-et találtam hamisnak:S

Nem keletkezik új anyag, csak átalakul. /Ez nem biztos, csak szerintem/

2010. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a. hamis, mert a kémiailag tiszta anyagok egykomponensűek...a levegő meg keverék...

b. a piktogramokat nem tudom:D, de gondolom igaz

c. sztem igaz

d. igaz

e. benne van, h szublimál...akkor nem olvad meg...tehát szilárdból lesz gáz

f. a kémiai változás jár új anyag keletkezésével

g. igaz

h. igaz

i. ha nagy a sűrűsége, akkor nyilván alul van, nem?...


Amúgy sokat segítene, ha elolvasnád az anyagot, és elgondolkodnál a feladaton, vagy ha nem megy, rákeresnél neten. Persze tudom, sokkal egyszerűbb ide írogatni, és várni h vmi idióta (pl én...) megcsinálja....

2010. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!