Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki lefordítaná ezt nekem...

Valaki lefordítaná ezt nekem lécci?!

Figyelt kérdés

[link]

Itt alink hozzá! Nagyon szépen kérek valakit, fordítsa le! Még sosem kértem ilyesmit, de ezen múlik a jegyem! Én is megcsinálom, de le akarom ellenőrizni! Könyörgök valaki segítsen!

Előre is köszönöm!


2010. jan. 8. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

de mit? mert a linken nem jött be hmit, és h milyen nyelven kellene ez neked? szívesen segítnék ha ide be irnad

üdv

2010. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hubble telescope finds three 'undiscovered' galaxies


This is said to be the deepest image of the Universe ever taken in near-infrared light by the Hubble Space Telescope. The faintest and reddest objects (left inset) in the image are galaxies that correspond to times of approximately 12.9 billion years to 13.1 billion years ago. No galaxies have been seen before at such early epochs


The Hubble Space Telescope has peered farther back in space and time than ever before to see baby galaxies that may have formed as little as 500 million years after the big bang.


Astronomers estimate that three newly identified galaxies, which are small and compact and glow a striking blue, are about 13.2 billion light years away. This means that their starlight was emitted about 13.2 billion years ago, when the Universe was only 4 per cent of its present age.


“With the rejuvenated Hubble and its new instruments, we are now entering uncharted territory that is ripe for new discoveries,” said Garth Illingworth, of the University of California, Santa Cruz, who led the survey team. He told the American Astronomical Society conference, in Washington, that the updated Hubble observatory provided an opportunity to “push back the frontiers”.


Further clues to the early Universe have been provided by another image, which combines pictures from Hubble’s new camera with a survey from 2004. It gives a panoramic view of the sky with about 7,500 galaxies at different stages of evolution.


The earliest galaxies detected by Dr Illingworth’s team were pinpointed in August last year, following the installation of the telescope’s new Wide Field Camera 3 (WFC3). The instrument was pointed at a section of sky known as the Hubble Ultra Deep Field, which was first surveyed in visible light in 2004 to provide one of the telescope’s most iconic images — dark sky teeming with more than 10,000 galaxies. The WFC3 instrument has now repeated the exercise for infrared light. The first analysis of the new 2009 Hubble Ultra Deep Field found objects that were formed about 600 million years after the big bang. Dr Illingworth’s team has now found evidence that three galaxies in the image date to about 500 million years after the dawn of the Universe.


Marcella Carollo, another member of the research team, said: “They are the very building blocks from which the great galaxies of today, like our own Milky Way, ultimately formed.”


Ez kellene angolról magyarra! Előre is köszi! Nagyon aranyos vagy!

2010. jan. 8. 19:06
 3/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
52%

Webfordítás.hu:

A Hubble Space Telescope messzebb merőn nézett az űrben és időben hátrál mint valaha azelőtt olyan babagalaxisokat látni, amiket az millió évvel az ősrobbanás után 500-ként alakíthatott kevésként.

A csillagászok úgy becsülik, hogy három újonnan galaxisokat azonosított, amik kicsik és szerződés és izzás, egy miközben kéket üt, körülbelül 13.2 milliárd fényévre van innen. Ez azt jelenti, hogy a csillagfényüket körülbelül 13.2 milliárd évvel ezelőtt kibocsátották, amikor a világegyetem a jelenlegi kora csak 4 százaléka volt.

A megfiatalított Hubble-lel és az új eszközeivel most vagyis feltérképezetlen területbe lépünk be új felfedezésekért érett, mondta Garth Illingworth, a Kaliforniai Egyetem, Santa Cruz, ki vezette a felmérési csapatot. Azt mondta az amerikai Astronomical Society konferenciának Washingtonban, hogy a frissített Hubble csillagvizsgáló nyújtott egy lehetőséget, hogy visszanyomják a határokat.


Messzibb kulcsokat a korai világegyetemhez nyújtott egy másik, amit a kép, ami egyesül, 2004-től egy felméréssel lefest Hubble új fényképezőgépéből. Ez körülbelül 7,500 galaxissal adja az ég egy kilátását az evolúció különböző színpadainál.



* A diák felfedezi Supert bolygót földel


* Hubble galaxisokat talál a világegyetem csecsemőkorából


A legkorábbi galaxisok, amiket észlelt dr Illingworth csapata, volt tavaly augusztusban pontosan eltalált miközben következett, a távcső üzembehelyezése új Wide Field Camera 3 (WFC3). Az eszköz hegyes volt az égnek egy részénél, amit a Hubble Ultra Deep Fieldként ismertek, amit először 2004-es látható fényben mértek fel hogy nyújtsa a távcső legikonikusabb képei közül az egyiket, - sötét ég, ami 10,000-nál bővelkedik többen, galaxisok. A WFC3 eszköz most infravörös fényért ismételte a gyakorlatot. Az újak első elemzése 2009 Hubble Ultra Deep Field olyan tárgyakat, amiket körülbelül 600 millió évvel később alakítottak, az ősrobbanásnak talált. Dr Illingworth csapata most bizonyítékot, hogy három galaxis a képben évekkel később körülbelül 500 millióba randevúzik, a világegyetem hajnalának talált.


Mondta Marcella Carollo, a kutatócsoport egy másik tagja,: Ők vagy az nagyon építőkockák amitől a nagy galaxisok ma mint a saját Tejutunk végül alakított.

2010. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Szerintem a "magyarítás" menni fog, de ha konkrét kérdésed van, én is segítek.

Google fordító:

[link]

2010. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen iskolában házi ez a fordítás? Főiskola, gimi, általános?
2010. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Általános iskola, de miért fontos ez?
2010. jan. 10. 16:39
 7/10 anonim ***** válasza:

A Hubble teleszkóp találja, három "felfedezetlen" galaxisok


Ez azt mondják, hogy a legmélyebb képet a Világegyetem valaha hozott közeli infravörös fényt a Hubble Space Telescope. A leghalványabb-és reddest tárgyak (bal betét) a képen a galaxisok, amelyek megfelelnek-szer mintegy 12,9 milliárd évre 13,1 milliárd évvel ezelőtt. Nincs galaxisok nem látott ilyen korai korszak


A Hubble Space Telescope is bekukkantott távolabb, térben és időben, mint valaha látni baba galaxisokat hoztak létre, amely mindössze 500 millió évvel az ősrobbanás.


A csillagászok becslése szerint a három újonnan azonosított galaxisok, amelyek a kis-és kompakt és feltűnő kék fénye, mintegy 13,2 milliárd fényévnyire. Ez azt jelenti, hogy a csillagfény-ben kibocsátott 13,2 milliárd évvel ezelőtt, amikor az Univerzum mindössze 4 százaléka a mai korban.


"A megfiatalodott Hubble és új eszközöket, most belépő feltérképezetlen terület, mely megérett az új felfedezések mondta Garth Illingworth, a University of California, Santa Cruz, aki a felmérést vezette csapat. Azt mondta, az American Astronomical Society konferencia, Washington, hogy a frissített Hubble obszervatórium alkalmat adott arra, hogy "push vissza a határok".


További jelek, hogy a korai Univerzum adtak tájékoztatást egy másik kép, amely egyesíti a képeket a Hubble új kamera a 2004-es felmérés. Pedig az a panoráma az égbolt mintegy 7.500 galaxisok fejlődésének különböző szakaszaiban.


A legkorábbi galaxisok által feltárt Dr. Illingworth's csapata mutatta meg tavaly augusztusban, miután a telepítés a teleszkóp új Wide Field Camera 3 (WFC3). A hangszert mutatott egy részletet égbolt néven Hubble Ultra Deep Field, amelyet első ízben vizsgálni a látható fény, 2004-ben, hogy az egyik legsikeresebb távcső képek - sötét ég tele vannak több, mint 10.000 galaxis. A WFC3 eszköz most megismételte gyakorlását az infravörös fényt. Az első elemzés az új 2009 Hubble Ultra Deep Field talált tárgyak jöttek létre körülbelül 600 millió évvel az ősrobbanás után. Dr Illingworth csapata most bizonyítékot talált arra, hogy a három galaxist a képen időpont mintegy 500 millió évvel hajnalán a világegyetemben.


Marcella Carollo, egy másik tagja, a kutatócsoport, azt mondta: "Ezek a nagyon építőelemek, amelyekből a nagy galaxisok ma, mint a miénk Milky Way, végül is létrejött."

2010. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Kitalálom: webforditás.hu? Gondolod, hogy ennyire hülye vagyok? És ez szerinted be lehet adni az angol tanárnak fordításként? Olyan hülye vagy, minek kellett írnod egyáltalán? Köszi, a nagy semmit!
2010. jan. 11. 19:02
 9/10 anonim ***** válasza:
én csak segíteni akartam..de tudod mit?segítsen neked a halál.Azt hiszed vki lefog neked ennyit forditani?Kívánom,hogy rossz jegyet kapj
2010. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már rég lefordítottam! Ennyit erről meg rólad is! Különben meg, ha nem akarsz segíteni, akkor minek fárasztod magad azzal, hogy írsz?
2010. jan. 11. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!