3,6 perc hany ora? 5 egesz 6 ora hany mp? 3 egesz 5 mo hany perc?

2014. júl. 15. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyen későn szoktál matekozni? :D

amúgy nem nehéz, mindenhol 60 a váltószám

úgy kell gondolkodni, hogy 1 perc az 1/60 óra, szóval 3,6 perc az 3,6/60 óra, ami 0,06 óra

a többit ugyan így

ha nem világos, írj privit és segítek (de valószínűleg már csak holnap)

2014. júl. 15. 23:31
 2/4 anonim ***** válasza:

ja nem, a 2. nem ilyen

1 óra az 60*60 mp, vagyis 3600 mp

akkor 5,6 óra az 5,6*3600=20160 mp


amúgy ha bárhova hülyeséget írnék bocsi, már álmos vagyok :D

2014. júl. 15. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Jók az előző számítások. A teljes megoldási javaslat:

1./ 1 óra 60 percből áll.

Ezért 1 perc ennek hatvanad része, vagyis 1/60 óra.

3,6 perc az 1 perc 3,6-szorosa, vagyis 3,6*1/60 = 3,6/60 = 0,06 óra.


2./ Ha jól gondolom, az a kérdés, hogy 5,6 óra hány másodperc?

1 óra = 60 perc és 1 perc = 60 másodperc. Ezért 1 óra 60*60 = 3600 másodperc.

5,6 óra az 5,6-szer 3600 másodperc, azaz 20160 másodperc.


3./ Ha jól gondolom, az a kérdés, hogy 3,5 óra hány perc?

1 óra = 60 perc, a 3,5 óra ennek 3,5-szerese, azaz 210 perc.

2014. júl. 15. 23:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Ment a zold!:)) koszonom
2014. júl. 16. 00:38