Matematika tört művelet, hogyan?


Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, ha adott

3/4-4/4+5/4 kifejezés => összevonva=> (3-4+5)/4 = 4/4 = 1

Akkor miért nem jön ki úgy is ez az eredmény hogy először a 2. és 3. tagot vonom össze => 3/4-(4+5)/4, ezt kiszámolva => 3/4-9/4, összevonva (3-9)/4 = -6/4

Mit rontok el? Előre is köszi!



2014. júl. 2. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Az összevonásnál előjel hibát vétesz.

-4/4+5/4=1/4

3/4+1/4=4/4=1

Ugye?

2014. júl. 2. 22:10
 2/3 A kérdező kommentje:
De ott miért lesz + a - helyett? ( a 3/4 után)
2014. júl. 2. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert az első sorban +1/4 jött ki nem?
2014. júl. 2. 22:30