tudna valaki segíteni? Legalább elindulni.
köszi :)
2014. júl. 1. 17:02
1/3 anonim válasza:
van egy ilyen azonosság: [link]
tehát:
('a' alapú logaritmus 1/b) = ('a' alapú logaritmus 1) - ('a' alapú logaritmus b) =
= 0 - ('a' alapú logaritmus b) = -('a' alapú logaritmus b)
van egy ilyen azonosság:
tehát:
('1/a' alapú logaritmus b) = ('a' alapú logaritmus b) / ('a' alapú logaritmus 1/a) =
= ('a' alapú logaritmus b) / -1 = -('a' alapú logaritmus b)
végül:
-('a' alapú logaritmus b) - (-('a' alapú logaritmus b)) = -('a' alapú logaritmus b) + ('a' alapú logaritmus b) = 0
2/3 anonim válasza:
második link sajnos nem jó, helyette itt van ez:
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2014. júl. 2. 00:25