('a' alapú logaritmus 1/b) - ('1/a' alapú logaritmus b) =0?


tudna valaki segíteni? Legalább elindulni.

köszi :)



2014. júl. 1. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

van egy ilyen azonosság: [link]

tehát:

('a' alapú logaritmus 1/b) = ('a' alapú logaritmus 1) - ('a' alapú logaritmus b) =

= 0 - ('a' alapú logaritmus b) = -('a' alapú logaritmus b)


van egy ilyen azonosság:

[link]

tehát:

('1/a' alapú logaritmus b) = ('a' alapú logaritmus b) / ('a' alapú logaritmus 1/a) =

= ('a' alapú logaritmus b) / -1 = -('a' alapú logaritmus b)


végül:

-('a' alapú logaritmus b) - (-('a' alapú logaritmus b)) = -('a' alapú logaritmus b) + ('a' alapú logaritmus b) = 0

2014. júl. 1. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:

második link sajnos nem jó, helyette itt van ez:

[link]

2014. júl. 1. 17:40
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2014. júl. 2. 00:25