Hogy kell megoldani ezt az egyenletet? (x^2+4x+1) (x^2+4x-3) =12


2014. jún. 9. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Más lehet a megoldás a Z egész számok halmazán és megint más lehet a R valós számok halmazán. Máskor írd az egyenleted mellé az alaphalmazt is. Tegyük fel, hogy az előbbivel van dolgunk. Előveszed a logikádat, és megnézed hányféleképpen írhatjuk fel a 12-öt két egész szám szorzataként. Túlságosan sok eset nincs. Kapsz két sorozatot: [13, 6, 1, -2, -3, -2, 1, 6, 13] illetve [9, 2, -3, -6, -7, -6, -3, 2, 9]. Ebből 4 eset lesz a jó és így a négy megoldás x1=-5, x2=-3 x3=-1 ill. x4=1. Sz. Gy.
2014. jún. 9. 22:25
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Ha négy eset jó már az egészek halmazán, akkor valószínűleg \mathbb{R}-en is ugyanezek lesznek, miután ez egy negyedfokú egyenlet.
2014. jún. 10. 08:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Új ismeretlen bevezetésével:

x^2+4x+1=a

x^2+4x-3=a-4

új egyenlet:

a(a-4)=12

2014. jún. 10. 08:15