10 cm3 0,128 mol/dm3 kálium-hidroxidot titrálunk 0,16 mol/dm3 salétromsav oldattal. Hány cm3 fogyott?

Segítenétek megoldani ezt a feladatot?

2014. jún. 6. 09:19
 1/2 Silber ***** válasza:

HNO3 + KOH -> KNO3 + H2O

1:1 az arány, akkor a mólszámoknak is egyenlőnek kell lenniük.

1 - HNO3

2 - KOH


n1=n2

c1*V1=c2*V2

V1=c2*V2/c1


Behelyettesítesz, és már meg is kaptad az eredményt (8 cm^3).

2014. jún. 6. 11:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Kijött, köszönöm szépen! :)
2014. jún. 9. 08:23