Segítenétek megoldani ezt a feladatot?2014. jún. 6. 09:19
1/2 Silber válasza:
HNO3 + KOH -> KNO3 + H2O
1:1 az arány, akkor a mólszámoknak is egyenlőnek kell lenniük.
1 - HNO3
2 - KOH
n1=n2
c1*V1=c2*V2
V1=c2*V2/c1
Behelyettesítesz, és már meg is kaptad az eredményt (8 cm^3).
2/2 A kérdező kommentje:
Kijött, köszönöm szépen! :)
2014. jún. 9. 08:23