5 mol salétromsav hány gramm ammóniával egyesül? 68 gramm ammónia hány gramm kénsavat közömbösít?

Ezeket soha sem értettem. Házi dolgozatba lesz, de nem tudom hogy kezdjek hozzá.
2014. máj. 28. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

salétrom sav -> HNO3

HNO3 + NH4OH = NH4NO3 + H2O

Az egyenlet szerit 1 mol HNO3 1 mol ammóniával reagál, tehát 5 mol HNO3 5 mol ammóniával reagál.

n= 5 mol

M= 35 g/mol

m= n*M = 175 gramm


m= 68 g

M = 35 g/mol

n = m/M = 1,943 mol ammónia --> 1,943 mol HNO3-at közömbösít --> m = n*M = 1,943*63 = 122,4 g

2014. máj. 29. 01:40