2014. febr. 9. 13:13
1/2 anonim válasza:
1 m3 = 1000 dm3, továbbá tudjuk hogy standard állapotban minden gáz 1 molja 24,5 dm3. Tehát lássuk hogy ha 1 mol az 24,5 dm3 akkor hány mol lesz az 1000 dm3:
n = 1000/24,5 = 40,82 mol, ennyi ammóniagázunk van.
NH3 + HNO3 ---> NH4NO3
Látható hogy 1:1 arányban reagálnak, tehát 1 mol ammóniából 1 mol ammónium-nitrát képződik, vagyis abból is 40,82 mol van. Ennek a moláris tömege: 80 g/mol, lássuk ez hány gramm: m=n*M=40,82*80=3265,6 gramm.
De mivel a pétisónak csak a fele áll ammónium-nitrátból, ezért kétszer ennyi pétisó készíthető belőle, azaz 6531,2 gramm, kicsit több mint 6,5 kiló.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2014. febr. 10. 07:19