3+3*{3+3*[3+3* (3+a:3) +3]+3}:3=63 segitene valaki?


2014. jún. 6. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

belülről haladj kifelé! Menni fog :)

Vagy szimplán ha már gépről írtad,használd a számológépet :)

2014. jún. 6. 09:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Kivonsz az egyenletből 3-at:

3*{3+3*[3+3*(3+a:3)+3]+3}:3=60.

A bal oldalon a zárójelben levő dolog szorozva és osztva is van 3-mal, tehát csak az kell, ami benne van:

3+3*[3+3*(3+a:3)+3]+3 = 60,

megint kivonsz 3-at, aztán még egyszer hármat:

3*[3+3*(3+a:3)+3] = 54.

Most osztod az egyenletet 3-mal:


Ezt addig folytatod, még a bal oldalon csak 'a' marad. Remélem be tudod fejezni. Majd írd le, mi lett a végeredmény, és megmondjuk, hogy elszámoltad-e.

2014. jún. 6. 09:40
 3/6 A kérdező kommentje:
megcsinaltam, koszi, mar az elso valasz utan. igaz csak nem volt kedvem begepelni
2014. jún. 6. 09:47
 4/6 A kérdező kommentje:
a=3
2014. jún. 6. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Stimmt. Köszi!
2014. jún. 6. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban belülről haladj kifelé, de ha számológépet, internetet használsz, akkor mindig szenvedni fogsz a számtannal.

Először a kerek zárójelet bontsd fel, aztán a szögleteset és végül a kapcsosat.

Tehát így kezded, hogy: 3 *( 3 + a/3 ) = 9 + a


Ezt vissza írod a kerek zárójel helyére, de most már kerek zárójel nélkül. Tehát eltűnt a kerek zárójel és az előtte levő 3-as szorzó tényező is. Így már egyszerűbben néz ki.


Mindenkinek tanácsolom, ne örüljön nagyon az internetes egyenletmegoldó vagy függvényábrázoló programoknak, mert hiába kapcsolódsz a Netre dolgozatírás közben, az oktatás alkalmazkodik az új helyzethez és olyan feladatokat adnak fel, ahol már a MEGÉRTÉST mérik a dolgozattal. Azt meg nem lehet ellesni máshonnan , csak a saját fejünkből.

2014. jún. 7. 09:17