Hogy kell ezt a feladatot megoldani?

Számítsuk ki egy 4 cm átmérőjű kör 8pi/9 nagyságú középponti szögéhez tartozó körcikk kerületét és területét.Már órák óta itt ülök és nem egy lécci segítsetek nagyon fontos, holnap dogát írok belőle!!

2014. jún. 5. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz ez, de tudni kell néhány dolgot hozzá:

A kör kerülete: K=d*π d=2r d=átmérő, r=sugár

A kör területe: T=r^2*π


π radián=180° (1 radián tehát 180°/π, ami kb 57,3°)


És a körív hossza úgy aránylik a kör kerületéhez, mint a középponti szöge a 360°-hoz, illetve a körcikk területe is szintén úgy aránylik az egész kör területéhez, mint a középponti szöge a 360°-hoz.


Ezek fényében már meg kell tudnod csinálni. Természetesen a körcikk kerületéhez a körív hosszához még a sugár kétszeresét, vagyis az átmérőt is hozzá kell adni, hiszen azok alkotják a körcikk egyenes oldalait.


Meg tudod így már csinálni, vagy segítsek még? Annyit elárulok még, hogy 8π/9 radián az 8*180°/9=160°, ami a 360°-hoz így aránylik: 160°/360°=0,444. Vagyis ezzel a számmal kell beszorozni a kör kerületét és területét hogy megkapjuk a körív hosszát, és a körcikk területét. Légyszi pontozz fel, ha segítettem. Ha nem, akkor meg kérdezz még.

2014. jún. 5. 16:39