Fizikáról van szó, méghozzá kettő feladatról, sajnos nagyon nem az erősségem, ezen a kettő feladaton múlik, hogy átmegyek-e, de sajnos nem tudom megoldani.
A kép itt található: [link]
Előre is köszönöm azoknak akik segíteni próbálnak!
2014. jún. 4. 17:26
1/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem muszáj a megoldás, mert a tanár megkért, hogy én csináljam meg. Mindössze egy kis segítség kellene, hogy hogyan kell kiszámolni és elvégezni ezeket.
2014. jún. 4. 17:27
2/5 anonim válasza:
3/
r = 500 m
v = 360 km/h = 100 m/s
-------
T, f, ω, acp = ?
v = r·ω --> ω = ...
ω = 2π·f --> f = ...
T = 1/f = ...
acp = r·ω² = ...
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a 4-et ha valaki tudja, legyen szíves segíteni benne. :) Még egyszer köszönöm előző. :)
2014. jún. 4. 17:42
4/5 anonim válasza:
4/
r = 0,3 m
f = 1000 1/min
------
f = 1000/60 1/s = 50/3 Hz
T = ...
ω = ...
...
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezt is, ment a zöld. Nagyon szépen köszönöm, további szép napot/estét! :)
2014. jún. 4. 17:47