Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


Fizikáról van szó, méghozzá kettő feladatról, sajnos nagyon nem az erősségem, ezen a kettő feladaton múlik, hogy átmegyek-e, de sajnos nem tudom megoldani.


A kép itt található: [link]


Előre is köszönöm azoknak akik segíteni próbálnak!


2014. jún. 4. 17:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem muszáj a megoldás, mert a tanár megkért, hogy én csináljam meg. Mindössze egy kis segítség kellene, hogy hogyan kell kiszámolni és elvégezni ezeket.
2014. jún. 4. 17:27
 2/5 anonim ***** válasza:

3/

r = 500 m

v = 360 km/h = 100 m/s

-------

T, f, ω, acp = ?


v = r·ω --> ω = ...


ω = 2π·f --> f = ...


T = 1/f = ...


acp = r·ω² = ...

2014. jún. 4. 17:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a 4-et ha valaki tudja, legyen szíves segíteni benne. :) Még egyszer köszönöm előző. :)
2014. jún. 4. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:

4/

r = 0,3 m

f = 1000 1/min

------


f = 1000/60 1/s = 50/3 Hz


T = ...


ω = ...


...

2014. jún. 4. 17:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezt is, ment a zöld. Nagyon szépen köszönöm, további szép napot/estét! :)
2014. jún. 4. 17:47