Elöre is köszi.2014. jún. 2. 15:38
1/7 anonim válasza:
1 + 1/x = 0 /*x
1*x + (1/x)*x = 0*x
x + 1 = 0 ---> 1 + x =0
2/7 anonim válasza:
szorzod az egyenlet mindket oldalat x-szel
3/7 anonim válasza:
Három éve érettségiztem matekból, de rögtön rájöttem, hogy szimplán x-szel be kell szorozni az egészet. (Az előbbi levezetés nem biztos, hogy érthető, de azért remélem, hogy mégis.)
4/7 anonim válasza:
Ilyen egyszerű feladatoknál is érdemes kikötni, hogy x nem lehet 0, különben nem teljes értékű a feladat megoldása.
5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így már érthetö.
2014. jún. 2. 18:25
6/7 anonim válasza:
A "nulla nem lehet" eleve adott, mivel az eredeti egyenletben szerepel 1/x.
7/7 anonim válasza:
És szerinted én miért írtam? Ezt hívják kikötésnek...