Valaki megtudná magyarázni, hogy az 1+1/x=0-ból, hogy lesz 1+x=0?

Elöre is köszi.

2014. jún. 2. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

1 + 1/x = 0 /*x

1*x + (1/x)*x = 0*x

x + 1 = 0 ---> 1 + x =0

2014. jún. 2. 15:43
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
szorzod az egyenlet mindket oldalat x-szel
2014. jún. 2. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Három éve érettségiztem matekból, de rögtön rájöttem, hogy szimplán x-szel be kell szorozni az egészet. (Az előbbi levezetés nem biztos, hogy érthető, de azért remélem, hogy mégis.)
2014. jún. 2. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerű feladatoknál is érdemes kikötni, hogy x nem lehet 0, különben nem teljes értékű a feladat megoldása.
2014. jún. 2. 16:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, így már érthetö.
2014. jún. 2. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
A "nulla nem lehet" eleve adott, mivel az eredeti egyenletben szerepel 1/x.
2014. jún. 4. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
És szerinted én miért írtam? Ezt hívják kikötésnek...
2014. jún. 4. 20:09