Írna, aki tud fizikában segíteni nekem?

2014. máj. 28. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én tudnék, meg még sokan mások is, ha leírnád ide, hogy pontosabban miben kell segítség.
2014. máj. 28. 18:43
 2/13 A kérdező kommentje:
és tudsz angolul, vagy fordítsam le magyarra a feladatokat? :)
2014. máj. 28. 18:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban járunk, ha az eredeti szöveggel írod őket…
2014. máj. 28. 18:47
 4/13 A kérdező kommentje:

ez lenne az:


[link]

2014. máj. 28. 18:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor már csak az a kérdés, hogy úgy segítsünk, hogy megmondjuk a végeredményeket, vagy úgy, hogy minél jobban értsd mögötte a fizikát. Az utóbbi esetben meg kell kérdeznem, hogy melyik feladatig jutottál.
2014. máj. 28. 18:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Elég a válasz :D Illetve a számolásnál összefüggőnek illene lennie. :)
2014. máj. 28. 18:56
 7/13 A kérdező kommentje:
légyszi, nagyon fontos lenne :)
2014. máj. 28. 19:09
 8/13 anonim ***** válasza:

1. c)


2. c)


3. c)


4. c)


5. a)


6. [link]


7.

a) 8*T = 1 min --> T = 1/8 min = 1/8 * (60 s) = 7.5 s.

b) n = 1/T = 1/(1/8 min) = 8 1/min = 8*1/(60 s) ≈ 0.133 1/s. /// bocsánat, ha nem n-nel jelölitek a fordulatszámot…

c) v = s/t = 2*π*r/T ≈ 2*3.14*(1.25 m)/(7.5 s) ≈ 1.05 m/s.

d) ω = 2*π/Τ ≈ 2*3.14/(7.5 s) ≈ 0.84 1/s.

e) a_cp = v^2/r = ω^2*r = (2*π/Τ)^2*r ≈ (2*3.14/(7.5 s))^2/(1.25 m) ≈ 0.56 m/s^2.

f) A vonattól a pálya középpontja felé mutat.


Jó munkához idő kell… Így is nagyságrendekkel gyorsabb vagyok, mint a többség. Mindjárt folytatom.

2014. máj. 28. 19:15
 9/13 A kérdező kommentje:
ja azt indokolnád légyszi, h a feleletválasztósak, miért azok. :)
2014. máj. 28. 19:16
 10/13 A kérdező kommentje:
de eddig is nagyon nagyon köszönöm :)
2014. máj. 28. 19:16
1 2