Egy szám a másiknak ötszöröse, különbségük 32. Melyik az a két szám?


2014. máj. 21. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
a 8 és a 40 (8x5=40 40-8=32)
2014. máj. 21. 16:13
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi és felírnád egyenletként?:)
2014. máj. 21. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:

x

5*x


5*x-32=x

2014. máj. 21. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:
esetleg, ha gondolkodnál kicsit egy feladaton magad is (előző voltam)
2014. máj. 21. 16:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam, de nem tudtam fölírni az egyenletet és ezért hibás eredmény jött ki (5x+x=32 és itt jött be a 6,4). Csak azért, mert valaki megkérdez, hogy hogyan kell megoldani egy feladatot, nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem gondolkodik (legfeljebb azt, hogy nem érti...).
2014. máj. 21. 16:28
 6/10 anonim ***** válasza:
rendben, de ez annyira egyszerű, hogy ha ennek a felírása nem megy akkor mi megy egyáltalán ... nem bántásból írom, félre ne értsd ... a matek ezen a szinten 90% logika és a maradék a tudás ... amit felírsz rágd meg, hogy jól írtad-e fel, és ne örülj, hogy az első felírásodnak egyenlet formája van ...
2014. máj. 21. 16:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem ehhez a logika nincsen meg, tehát ha órán nem oldunk meg ilyen feladatot (mert, ha igen akkor be tudom helyettesíteni, úgymond) ergó sehogy se tudok rájönni...
2014. máj. 21. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:

mert meggyőzöd magad, hogy neked nem megy!


ennél a a kérdésednél is csak be kellett helyettesíteni a szövegbe az értékeket ... mindig gondolkodj, hogy mit, hogyan, mert amit te felírtál nem az van a szövegben ... az összegüket írtad fel, és nem a különbségüket ... tehát jó úton jártál ugyan, de rosszul értelmezted felíráskor ... és miért? mert azt mondod magadnak, hogy te ehhez hülye vagy

2014. máj. 21. 16:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom lehet, hogy igazad van(néha mondja nekem a tanárnő is)...Na mindegy, köszönöm a válaszaidat!:)
2014. máj. 21. 16:46
 10/10 vurugya béla ***** válasza:
Jó a -8 és -40 is ...
2014. máj. 21. 23:46