Abszolútértékes egyenlőség?


Nagyon nem megy az alábbi feladat... :/

|x+2|-4=-2



2014. máj. 20. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

|x+2|-4=-2 /+4

|x+2|=2


Ennek akkor lesz megoldása, ha


x+2=2, vagyis x=0, vagy

x+2=-2, vagyis x=-4.

2014. máj. 20. 21:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor jól jött ki. :)
2014. máj. 20. 21:29