Hogy következik ebből:
x*v + y = 0
9*x + y*v = 0
Ez:
x* (v^2-9) = 0
2014. ápr. 14. 09:48
1/3 anonim válasza:
elsőből:
y= -x*v
ez a másodikba behelyettesítve az y helyére:
9*x+(-x*v)*v=0 /zárójel feloldva, szorzás v-vel:
9*x-x*v^2=0 / x-et kiemelem szorzónak
x*(9-v^2)=0
szóval sehogy nem következik belőle, mert hibás előjellel számoltál
2/3 anonim válasza:
Cáfolnám az előttem szólót; mindkét oldalt beszorozva -1-gyel:
-1*x*(v^2-9)=0 /zárójelbontás -1-gyel
x*(9-v^2)=0
Szóval kijön.