Hogy kell megoldani a következő egyenlőséget?


Hogy következik ebből:

x*v + y = 0

9*x + y*v = 0


Ez:

x* (v^2-9) = 0



2014. ápr. 14. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

elsőből:

y= -x*v

ez a másodikba behelyettesítve az y helyére:

9*x+(-x*v)*v=0 /zárójel feloldva, szorzás v-vel:

9*x-x*v^2=0 / x-et kiemelem szorzónak

x*(9-v^2)=0


szóval sehogy nem következik belőle, mert hibás előjellel számoltál

2014. ápr. 14. 10:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Cáfolnám az előttem szólót; mindkét oldalt beszorozva -1-gyel:


-1*x*(v^2-9)=0 /zárójelbontás -1-gyel

x*(9-v^2)=0


Szóval kijön.

2014. ápr. 14. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 ha csak úgy nem :)
2014. ápr. 14. 11:22