Hogyan kell megcsinálni a következő feladatot? Polinomos, matek.

[link]
2014. máj. 18. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szorzattá kell alakítani őket és "el kell hagyni" a kitevőket. Így könnyű, de hogyan kell szorzattá alakítani ilyen nem mindennapi kitevővel rendelkező polinomot? Ajánlom a nullad-fokú tag tényezőkre bontásával.


p1(x)=(x - 3)·(x + 3)^2·(x - 1)^3

p2(x)=(x - 2)·(x^2 - 2·x + 2)^2


Így a megoldás q1(x)=(x - 3)·(x + 3)·(x - 1) illetve

q2(x)=(x - 2)·(x^2 - 2·x + 2).


Remélhetőleg a p2(x) nullad-fokú tagja nem -8!, hanem -8.

Sz. Gy.

2014. máj. 18. 13:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Polinom osztásánál és Horner elrendezésnél vettük a feladatot. Nem lehet valahogy így megoldani?
2014. máj. 18. 14:31