Hogy számítjuk ki? Adjuk meg radiánban a következő, fokokban megadott szögek mértékét! 270 fok,15 fok,75 fok Adjuk meg fokokban a következő, radiánban megadott szögek mértékét! Pí/3,4Pí/3,2Pí/9

2014. máj. 16. 17:54
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
pi=180°, innentől kezdve ez egyszerű számtan.
2014. máj. 16. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

270°=270°*pí/180°=3*pí/2 rad


15°=15°*pí/180°=pí/12 rad


75°=75°*pí/180°=5*pí/12 rad

2014. máj. 16. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

π/3=180°/3=60°


4·π/3=4·180°/3=240°


2·π/9=2·180°/9=40°

2014. máj. 16. 20:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. máj. 17. 10:30