az tudom,hogy 1° = 1 * pi/180


amit nem ertek,hogy hogyan jott ki a 23/8 ezeket a tortekre hogyan tudok rajonni...?


230° = 23 pi / 8


2012. szept. 11. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

1° = pi/180

Akkor 230° az ennek a 230-szorosa, azaz

230° = 230*pi/180 = 28/18*pi.

2012. szept. 11. 22:11
 2/3 A kérdező kommentje:

elirtam 230° = 23 pi / 8 ez itt 18


de hogyan jott ki a 23/18


ha csak annyi van megadva,hogy 230 fok az mennyi radianban,


akkor 230*pi/180 = itt egyszerusitunk 10 es marad 23 pi /18



de ha pl.

150 fokot kell.......akkor 150pi/180 nak kene lennie,de ez viszont 5pi/6 ,itt 30 al egyszerusitunk??,

2012. szept. 11. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsítés édes mindegy, azzal nem változtatsz az eredményen (már ha nem gépeled el, ahogy én is tettem az előző válaszomban).


Hogyha úgy kényelmesebb, akkor akár bővíthetsz is. Az már nem a fokokról és radiánokról szól, hanem a törtekről. Azokat meg a végeredményekben érdemes a lehető legegyszerűbb alakban felírni. Tehát ha 30 a legnagyobb szám, amivel tudsz egyszerűsíteni, akkor azzal egyszerűsíts.

2012. szept. 11. 22:35